V knihovně "sa drápalo i peří"

01.12.2012 14:22

Vskutku netradiční dárek si pro žáky školní družiny připravila paní Jarmila Mikesková, která se stará o místní knihovnu v Korytné. Děti velmi citlivě provedla tajemným obdobím adventu, jak ho kdysi prožívali naši předkové právě v Korytné. V jejím poutavém vyprávění střídal Mikuláš Barborku, Bílá Luca symbolickým švihnutím proutku odměnila ne právě nejhodnější děti. Děti se poté přenesly do světa – pro všechny dnes už nemyslitelného – bez elektriky, kdy se večery trávily za svitu petrolejových lamp. Prakticky si vyzkoušely, jak se kdysi drápalo péří, seznámily se s různými druhy výšivek, které kdysi v Korytné vytvářely ženy a dívky za dlouhých zimních večerů. Dozvěděly se, že ani muži v tuto roční dobu nezaháleli a věnovali se údržbě a opravám různého nářadí a zařízení.Za odměnu děti vyzdobily knihovnu vlastnoručně vystřihanými sněhovými vločkami a předaly paní knihovnici vánoční a novoroční přáníčko. A že toto je ten správný způsob, jak dětem přiblížit krásu a moudro knih, tak o tom svědčí stoupající počet čtenářů evidovaných právě v naší knihovně.

(Zdroj: ZŠ Korytná)

V knihovně "sa drápalo i peří"

Záznamy: 17 - 17 ze 17
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5